TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

175 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

MADEN ARAMA PROJELERİNİN TASARIMI VE DEĞERLENDİRİLMESİ

Yazar Adı:

Yusuf Ziya ÖZKAN
 

SunuşYazar

Yusuf Ziya ÖZKAN

Yayımcı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Baskı Yılı

2004

ISBN

975-395-713-0

Sayfa Sayısı

230

Cilt Tipi

Karton Kapak


İÇERİK TANITIMI

Ülkemiz doğal kaynak çeşitliliği yönünden önemli bir potansiyele sahiptir. Ancak ülke ekonomisinde madenciliğin yerinin önemli bir konumda olduğunu maalesef söyleyemiyoruz. Dünyada üretilen madensel kaynak çeşitliliği açısından Türkiye, 29 maden türünden yapılan üretim baz alındığında 152 ülke arasında 10. sırada yer alır. Ancak üretici ülkelerin dünya pazar içi payları sıralamasında ise %16 oran ile 52. sıradadır.

Madencilik çalışmalarında jeoloji hizmetlerinin dışlanması ‘‘maden kazmanın ucundadır‘‘ çarpık yaklaşımını madenciliğimize hakim kılmıştır. Bu çarpıklık ülke madenciliğinin gelişmesini engellemiştir. Geleneksel maden arama tasarımı, bugün bir yenilenme ihtiyacı ile karşı karşıyadır. Sezgiye dayanan ve bir kapalı kutu süreci olan geleneksel tasarım yöntemi yerini, daha bilimsel ve denetlenebilir yeni tasarım yöntemlerine bırakmalıdır. Bu, madenciliğimizde etkinlik ve verimliliğin arttırılması bakımından hem bir görev hem de bir fırsattır. Kitap, böyle bir fırsatı değerlendirmek ve bu yönde katkı oluşturmak için sunulmuştur.

Bu kitapta, maden arama, maden yatağının bulunması ile bulunmuş maden yatağının geçerli ekonomik koşullarda ve bilinen teknolojilerle işletilebilir nitelik ve niceliğe sahip olması halinde en uygun nasıl işletilebileceğine karar verilebilmesi için gerekli tüm inceleme ve değerlendirmeleri kapsayan faaliyetler anlatılmaktadır.  


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88