TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

60 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

FOTOJEOLOJİ

Yazar Adı:

ATİLLA SESÖREN


Yayın Yeri:

ANKARA 

Giriş


Bu kitap fotojeoloji konusunda; ögrencilere, fotojeoloji ile tanismis olan yerbilimcilerine, mühen-dislere, plancilara ön bilgiler vermek üzere, uzun yil-larin tecrübeleri süzgeçten geçirilerek hazirlanmistir. Kitapta, fotojeoloji hakkinda temel bilgiler verilmeye çalisilmis, mümkün oldugu kadar lüzumsuz ayrinti-lardan kaçinilmistir. Fotojeoloji çok genis anlamda “hava fotograflari üze-rinden jeolojik çalismalar yapma” anlamina gelir. Bazi jeolojik yapilarin kendine özgü özellikleri açiklikla fotograflanmis olabilir ve bunlar fotograflarin üzerinde görüldügünde dogrudan taninabilirler. Suanda jeolojik çalismalar yalniz hava fotograflari ile sinirli kalmayip uzaydan elde edilen verilerle de ya-pilmaktadir. Özellikle son zamanlarda, fotojeolojik etütlerden önce, uzay verileri ile ön çalismalarin ya-pilmasi bir kural haline gelmistir. Kitabin arkasinda yer alan stereogramlar, yorumlama-lar ve açiklamalari, su anda aramizda bulunmayan, yakin dostum, hava fotograflari interpretasyonunu en iyi sekilde temsil edenlerden biri olan, ITC profesörle-rinden J.K.M. Mekel’in izniyle konulmustur. Fotojeoloji muhakkak ki bu kadar basit degildir. Ön bilgiler alinmis olsa dahi, fotograflardan jeolojik bil-gilerin çikarilmasi özel bir yetenek, jeoloji bilgisi ve tecrübe ister. Kalkinmis ülkelerde ve birçok kalkin-makta olan ülkelerde fotojeolojinin ehemmiyeti seneler önce anlasilmis, bu egitimi veren okullar ve enstitüler açilmistir. Ülkemizde ise fotojeoloji ögretimi az sayidaki üniversite tarafindan kisa bir egitim olarak ele alinmaktadir. En büyük güçlük, bu konuda yazilmis yeterli ögretici kitaplarin olmayisidir. Memleketimizde de bu tip egitim müesseselerinin açilmasi, hiç süphe yok ki kalkinmamizda önemli bir yer tutan projelerin, az insan gücü ve en az harcama-larla çok kisa bir zaman içerisinde hazirlanmasina ön ayak olarak büyük katkilarda bulunabilir.


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88