TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

275 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

UYGULAMALI JEOTEKNİK BİLGİLER

Yazar Adı:

Reşat ULUSAY
 

SunuşYazar

Reşat ULUSAY

Yayımcı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Baskı Yılı

2010

Baskı Sayısı

5. Baskı

ISBN

978-605-01-0002-0

Sayfa Sayısı

458

Cilt Tipi

Sıvama Kapak

Kağıt Cinsi

Kuşe Kağıt


İÇERİK TANITIMI

Jeoteknik (yer tekniği) başlıca; şev kazıları, tüneller, barajlar, yeraltı hidrolik yapıları, otoyollar, dinamik koşullar altındaki zeminlerin davranışları ve değişik türdeki diğer yapıların inşası ile yeraltı ve yerüstü madencilik uygulamalarına ilişkin mühendislik projelerinde karşılaşılan problemlerin çözümünde vazgeçilmez bir uygulama ve araştırma alanı olarak önemini korumaktadır. Bu kitap, mühendisler tarafından uygulamada ve öğrenciler tarafından da eğitimde yararlanılabilecek ve jeoteknikle ilgili uygulamaya yönelik başlıca konuların biraraya getirildiği bir yayına duyulan gereksinim dikkate alınarak, ilk kez 1989‘da ve bu tarihten sonra da 2001 yılına değin bazı değişikliklerle toplam 4 kez basılmıştır. Jeoteknik alanında 2001‘den bu yana kaydedilen gelişmeler, ülkemizde konuyla ilgili pratik bilgiye duyulan gereksinimin giderek artması ve kitabın 4. son baskısının tükenmiş olması gözetilerek, kitabın güncellenmiş-genişletilmiş 5. baskısı yapılmıştır.

Jeoteknik konusuyla ilgilenen jeoloji, inşaat, maden ve jeofizik mühendislerinin ve öğrencilerin yararlanılabilecekleri bir kaynak olacağı düşünülen bu kitapta, ayrıntılı kuramsal açıklamalardan kaçınılarak, konular yalın bir dille ve mümkün olduğunca pratiğe yönelik şekilde sunulmuştur.


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88