TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

95 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

KENT PLANMASI VE JEOLOJİ : PLANLANA ESAS JEOLOJİK-JEOTEKNİK ETÜT ÇALIŞMALARI VE YASAL MEVZUAT

Yazar Adı:

Kuddusi KARAKUŞ
 

SunuşYazar

Kuddusi KARAKUŞ

Yayımcı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Baskı Yılı

2009

ISBN

978-9944-89-695-5

Sayfa Sayısı

185

Cilt Tipi

Karton Kapak


İÇERİK TANITIMI

Ülkemizde 1950‘li yıllardan beri hızla artan nüfus ve kentlere göç olgusu, birçok sorunu da beraberinde getirmiştir. Hızlı nüfus artışı ekonomi, eğitim ve sağlık gibi birçok alanda büyük sorunlara neden olurken, hızlı göç alan kentlerimiz ise plansız gelişerek büyümüş, yeterince mühendislik hizmeti alamayan binaların varlığı ise can ve mal güvenliğini tehdit ederken aynı zamanda büyük bir görüntü kirliliğinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Özellikle 1999 Marmara Depreminden sonra ülkemizde kentleşme olgusu ve bina kalitesi sorgulanmaya başlanmış, imar planı yapılan/yapılacak kentlerin yerel jeolojik özellikleri yanında bina temellerinin oturacağı zeminin özelliklerinin de araştırılmasının gerekliliği ortaya çıkmıştır. Buna paralel olarak jeolojik ve jeoteknik araştırmalar ülke gündeminde hızla yerini almıştır.

Bu kitap, plana esas jeolojik-jeoteknik etüt çalışmalarına ışık tutmak ve gerek kullanılan kavramlara ve gerekse ihtiyaç duyulan yasal mevzuata ulaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış bir yazılı belge niteliği taşımaktadır. Kitap içeriğinde yer alan konu başlıkları uygulamada karşılaşılan sorunlar dikkate alınarak seçilmiş olup, bazı konular yüzeysel, bazı konular ise ayrıntılı olarak okucuya sunulmaya çalışılmıştır.


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88