TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

335 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

ZEMİN MEKANİĞİ VE TEMELLER

Yazar Adı:

Deniz GENÇ
 

SunuşYazar

Deniz GENÇ

Yayımcı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Baskı Yılı

2011

ISBN

978-9944-89-555-2

Sayfa Sayısı

850

Cilt Tipi

Sıvama Kapak


İÇERİK TANITIMI

Sonsuz geçmişte başlangıcı olmadığı gibi sonsuz gelecekte de sonu olmayacak evrenin canlılara kucak açan gezegeni yerküre, fiziksel ve kimyasal olayların milyarlarca yıl süren dansıyla biçimlenmiştir. Söz konusu biçimlenmenin geçen yıldan, geçen yüzyıldan ya da bir başka tarih kesitinden değil; kozmik kütlenin parçalanmasından başlayarak açıklanması zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk kökeni mitlere ve masallara kadar uzanan ve yakın çağlarda gelişen yerbilimini vazgeçilmez kılmaktadır. Yerbiliminin, oluşumunu açıkladığı yerküreyi oluşturan ve birbirinden farklı özellikler gösteren kaya ve zemin türleri gerçekte birbirlerinin türevleri olup milyonlarca yıl sürelerde bir diğerine dönüşmektedir. Bu nedenle zemin ve kaya oluşumu Bitmeyen Senfoni‘dir.

Farkların doğuracağı yanlışlıkların en aza indirilmesi ve konuların daha anlaşılır olmasını sağlamak amacıyla, bir şeklin onlarca söze bedel olduğu felsefesinden yola çıkarak toplam 806 şekil ve 202 çözümlü probleme yer verilen kitabın kimliğini ve yazarın duygularını Montaigne‘nin belleklere kazınan sözü özetler:

Başka insanların çiçeklerinden bir demet topladım.

Benim olan, onları bağlayan kurdele sadece.


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88