TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar e-Kitaplar Malzemeler Çok Satanlar Arama

Sepetim: (Boş)


Fiyatı:

225 TL

Adet:


Sepete Ekle

 

KAYAÇ OLUŞTURAN ÖNEMLİ MİNERALLERİN MİKROSKOPTA İNCELENMELERİ

Yazar Adı:

Prof. Dr. Yavuz ERKAN
 

SunuşYazar

Prof. Dr. Yavuz ERKAN

Yayınevi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yayınları

Baskı Yılı

2011

Baskı Sayısı

5. Baskı

ISBN

975-395-137-X

Sayfa Sayısı

436

Cilt Tipi

Karton Kapak


İÇERİK TANITIMI

Kayaçlar yapısal ve dokusal özellikleri dikkate alınarak arazide makroskopik olarak tanımlanabilirler. Kesin olarak adlandırılmaları ise ancak içerdikleri minerallerin türünün ve miktarının belirlenebildiği mikroskopik inceleme ile mümkündür.

Minerallerin ve kayaçların mikroskop altında gösterdikleri özellikleri ayrıntılı olarak ilk defa bir kitapta toplayan Rosenbusch (1873) olmuş, bu konuda günümüze kadar (yabancı dilde) birçok kitap yazılmıştır. Bu kitaplarda minerallerin tanınmasında bilinmesi gereken ve bugün büyük ölçüde anonimleşmiş olan kristalografik ve optik özellik bilgilerine yer verilmiştir.

Sayıları çok fazla olan minerallerden, kayaçları oluşturan en önemlilerinin incelendiği ve mikroskopta gösterdikleri özelliklerin belirli bir sıraya göre verildiği bu kitabın hazırlanışında değişik kaynak kitaplardan yararlanılmıştır.

Kitapta minerallerin mikroskopta incelenmeleri, incelemede izlenecek yollar, minerallerin optik özellileri, opak mineraller, izotrop mineraller ve mineraloyidler, tek optik eksenli mineraller ve çift optik eksenli mineraller detaylı olarak anlatılmaktadır.


HAKKIMIZDA

Günümüz teknolojisiyle birlikte ihtiyaç duyulan yayın ve malzemelere hızlı, kolay ve ucuz yolla temin edebilmek önem kazanmaktadır. Bu amaçla odamız, yerbilimlerine ilişkin yayın ve malzemelerin online satışına başlamıştır. Jeoloji mühendisleri ve öğrenciler başta olmak üzere, toplumun özelde jeoloji, genelde ise yerbilimleri alanında ihtiyaç duydukları yayın ve malzemeleri, söz konusu web sayfasından temin edebilirler. Burada ücretli olan yayınlarımız yanında ücretsiz olarak toplumun hizmetine sunulan yayınlarımıza da yeralmaktadır. Ücretli satılan yayınlarımızda üyelerimize %10, Odamıza üye öğrencilerimize ise %20 oranında indirimli satış yapılmaktadır. Ancak malzeme satışlarında herhangi bir indirim yapılamamaktadır.


kitap.jmo.org.tr sitesi İptal-İade ve Sipariş Gönderimi Şartları:

Ödeme Güvenliği: Yapacağınız ödemeler İş Bankası güvenli ödeme sayfası üzerinden yapılacağından kredi kartı bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sipariş Gönderimi: Pandemi nedeniyle çalışma düzenimizde yapılan değişiklik gereği iş günlerinde saat 15:00'e kadar olan siparişler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilir. Diğer günlerde (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) verilen siparişler takip eden Salı günü kargoya verilir. Malzeme teminde bu süreler web sayfasında ayrıca belirtilir. Teslimat adresinize göre kargo elinize 2 veya 3 gün içinde ulaşacaktır. (UYARI: Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.) Malzemelerin kargo teslim süresi 10 gündür.

İade İşlemi: Aldığınız ürünü 7 gün içinde olmak şartıyla iade etmek isterseniz kargo ücreti tarafımızca ödenecek şekilde gönderebilirsiniz. Ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir. Ancak yıpranmış, yırtılmış veya alıcı tarafından zarar verilen yayın ve malzemeler kabul edilmeyecektir.

İptal İşlemi: Siparişinizi kargoya verilmeden önce sipariş tarihi ve numarası ile jmo@jmo.org.tr adresinden veya 0 312 432 30 85 telefona bilgi vererek iptal edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2016 TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İKTİSADİ İŞLETMESİ
HATAY SOKAK NO:21 KOCATEPE / ANKARA
TEL: (+90) 312 432 30 85 FAKS:(+90) 312 434 23 88